Skip to content Skip to footer

Svět je barevný. Lidé jsou různí. Situace se mění. Kdekdo by si přál ve všem jasno, přehledno a uklizeno. Bavilo by nás to tu? Předvídatelno a sterilno?

Příroda je pestrá a nikomu to nepřekáží. Netoužíme zdvihat padlé listí a když se nám ozve „křup“ pod podrážkou, víme, že to k divočině patří. Stromy hledají své místo na slunci a i ten druh přivandrovalec má šanci. Mistr kůrovec nám připomíná, že plést se do tajů přírody se svou vůlí stejně nefunguje. Armády smrků seřazené v jednom šiku podléhají zákonům přirozenosti. I co my, lidé, uměle zasazeni do programů a manipulací, které z nás dělají bezduché následovatele cizích zpráv. Systémů víry, dogmat náboženství, zchytralostí politiky, stejně jako plytkosti povrchní kultury. Stejnost, uniformní vkus, malé sny a velké ambice.

A kde je kouzlo? Tajemství a velké mysterium ducha?

V této nanosekundě, naplněné radostí. V téhle chvíli, kdy děláme přesně to, k čemu jsme byli stvořeni. Kdy se jen tak touláme nebo připravujeme jídlo. Kdy jsme šťastni. Kdy oněměle zíráme na stvořenou krásu. Květinu, vodní hladinu, kámen, člověka. Peříčko na dlažbě nebo burácející vodopád. Kdy opravdu vidíme. Velkolepý rej masek, myšlenku ještě nevyslovenou, tamtamy srdcí, barevný svět.

Radost okamžiku
AutorKlaudie SlunečnáOriginální technikafoto + malba na skloRozměry40 x 50 cmShare
Language