Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Proč značka SigNature pro Obrazy Síly?

Sign of nature. Signature of nature. Signatura Rerum.

Značka přírody. Podpis všech věcí. Přirozenost. Znamení osudu.

Pojmy, které spojují ladění mých obrazů. Jsou to právě fotografie, které neupravuji a ponechávám tak přírodu podepsat se obrazem. Je krásná a dokonalá sama o sobě. Podpis všeho znamená, že vše v našem světě má svůj symbol, skrytý význam. „Jen mít oči k vidění..“ řečeno slovy básníka.

Když se dostanete k srdci života, budete nacházet Krásu ve všem. I v očích, které jsou ke Kráse slepé.

Ch. Džibrán

A máme-li správné vidění, už je jen krůček k tomu, naučit se správně znamení interpretovat. Krůček malý, leč někdy nesnadný. .Znamení osudu nám lemují cestu a vedou nás, necháme-li se vést, jemně naším životem. Jsou ve všem, všude kolem. V tanci motýla i zácpě na silnici. Pro obrazy volím raději motýla, ale v běžném životě se snažím všímat si i poselství v chaosu a ruchu světa 🙂

Symboly, kameny, přírodniny a cesta směrem k harmonii jsou červenou nití, vinoucí se mou tvorbou. Vedena osudem, inspirována matkou zemí, s pokorou k vyššímu řádu věcí, tvořím obrazy pro radost. Sobě i ostatním.

Jen mít oči k vidění,
uvidět, co každý z lidí
nevidí a neuvidí,
vidět, že si Slunce češe
zlatozlatý vlas,
vidět, že má sedmikráska
vskutku sedm krás
a že voda, ať už plyne,
ať si hoví v kalužině,
tak se leskne ve své kráse,
že až ohni podobá se.
                     Jan Čarek

A kdo z nás si vzpomene z dětství na tuto básničku, půvabnou oslavu přírody a dovednosti dítěte doopravdy vidět? S úžasem, dychtivě a bez předsudků! Bez závojů, až do nitra všech věcí…

Celá má tvorba je o dívání se. Jen se dívám a ostatní pak přichází. Myslím, že míra schopnosti žít opravdu šťastně, je přímo úměrná schopnosti vidět krásu kolem, karneval projevů ducha.

Leave a comment

Language
error: Upozornění: Obsah je chráněn!!!