Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

I když se tvé sny trhají na kusy. I když se problém zdá nad tvé síly. I když stojíš „prudiči“ tváří v tvář. Tyto 3 tipy ti pomohou rychle zvládnout situaci. Protože v panice, zuřivosti a zmatku nevyřešíš nic!

Řešení v nedohlednu

Rozervané emoce, pocity sebelítosti a žádné světlo na konci tunelu? Tyhle pocity zažila většina z nás. Někteří sami na sobě, jiní jako pozorovatelé. Tipy pro diváky si necháme na příště. Teď je to o tobě.

Pro toho, kdo není ponořen v emoci, je snadné říct: „Buď v klidu!“ Má pravdu, ale jak na to?

Možná znáš tu zacyklenost. Když se v hlavě přehrává stále stejný film: „Tohle nechci“ a „Mělo to být jinak!“ „Proč?“ a „Proč zrovna mě se tohle děje?“

Jsou chvíle, kdy prostě všechno neklape jak má. Nebo jak jsme si představovali. Jak nám někdo slíbil.

Hluboká důvěra, že i tohle je v pořádku, že vše se děje z nějakého důvodu je momentálně nedostupná 

Ztráta energie

Proč? Protože nejsi v klidu. Až zase budeš, můžeš ji použít. Proto je nanejvýš důležité RYCHLE se do klidu dostat. Dřív, než si stres, úzkost, panika a rozbouřené emoce vyberou svou energetickou daň.

Každá negativní emoce je drahá. Platíš tím nejcennějším. Svou energií.

Vlastní energií, kterou můžeš použít lépe. Dlouhodobě se můžeš dostat i do dluhové pasti. A tělo si začne vybírat svou daň. S vlastní energií je to jako s penězi. Spoří se těžko, utrácí lehce. Proto je životně důležité naučit se tuto dovednost.

Nepodlehnout negativní emoci a pokud ano, co nejrychleji z ní vyskočit ven.

A je jedno, co se ti právě děje. Většina věcí není tak důležitá a fatální, jak se zdá. Vzpomeň si, co tě trápilo pár let zpět! S odstupem času se problémy už nejeví tak děsivé a monstrózní jako v daný moment.

Přeruš myšlenkový kolotoč

Ale ve chvíli, kdy jsme „pod věcí“ je těžké rozpomenout se, že mizerně už jsme se cítili mockrát a život šel dál. Těžké, ale ne nemožné! Stojí za to, to zkusit. Ale nejprve musíme přerušit tok myšlenek, abychom pak znovu povolali rozum.

Paradoxní je, že někdy se cítíme tragicky jen pár dní, hodin nebo minut! Ale energetickou daň platíme i dlouho poté.

Tak tedy rychlá první pomoc, jak se dostat do klidu. Co to jde. Začneme, jako vždy, odstraňováním přebytečného. V tomto případě hlavy, Tyto 3 tipy,  které na sobě aplikuji, můžeš začít dělat okamžitě!

Přesměruj myšlenky

Tip 1. DÝCHEJ –  soustřeď všechno svou pozornost na dech. Odpojí hlavu!

Klíčem je odpoutat pozornost od problému. Vyskočit z myšlenkového trysku.Nemít čas začít se litovat. Dýchej. Jakkoli, ale zaměř se jen na dech.

Tip 2. ODLOŽ řešení 

Na zítra ( a klidně zase na zítra) Neustále omílání problému v hlavě ti nepomůže. Počkej až budeš mít energii! Když máš energii, všechno se zvládá lépe. Počkej na ten správný okamžik, až budeš mít sílu i nadhled.

Tip 3. UVOLNI se – přesměruj pozornost na něco jiného

A začni se zabývat něčím jiným. Nejlépe. fyzickou aktivitou nebo prací. Každý problém má řešení. A taky svůj čas. Ve zmatku ho nevyřešíš. Počkej si a naber sílu. Uvolni se tím, že usilovně zapracuješ na něčem jiném. A je jedno, jestli vydrhneš podlahu nebo doděláš projekt. Zapoj ruce. Vyber si to, co vstřebá tvou pozornost.

A bonusový 🎁 TIP: když si OPRAVDU  uvědomíš, že všechno jednou odnese čas, uchováš si energii na splnění svých snů!

To by pro dnešek stačilo! Už jen můj oblíbený citát, který mi pomáhal, když se mi život jevil obtížným.

 „Úspěch není v prvé řadě závislý na naší inteligenci, síle nebo vzdělání, ale na naší schopnosti zachovávat i v nejbouřlivějších fázích života uvolněnost, suverenitu a nadhled“

Ch. Harvey

Příště budeme pokračovat dál… dozvíš JAK se připravit na stres už v době klidu ❤️

DEJ SI ODEBÍRAT novinky a pošlu ti další článek e-mailem

S ♥️ Klaudie


	

Leave a comment

Language